Поврзете се со нас

Англија

Сити и Арсенал се бореа, ама останаа „без муниција“ на „Итихад“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Arsenal

Манчестер Сити и Арсенал одиграа без победник во големото дерби на 30. коло во Премиер лигата, резултат на кој најмногу му се израдува Ливерпул кој со денешниот триумф над Брајтон е нов лидер во англискиот шампионат.

Иако многу се најавуваше и се очекуваше од соочувањето на „Итихад“, дербито освен борба, енергија не ги оправда очекувањата со оглед на тоа што беше многу скромно кога се во прашање шансите.

Домаќините имаа далеку поголем посед, ама создадоа само една топ шанса и тоа преку Аке во првото полувреме.

Ливерпул со 67 бода е број еден, следи Арсенал со 65 и Сити со 64 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни