Поврзете се со нас

Репрезентација

Сите тестови се негативни, репрезентацијата е подготвена за Финска

Објавено

на

blank

Македонската ракометна селекција утре ја пречекува Финска во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство кое е на програмата во 2022 година.

Шест позитивни тестови на КОВИД-19 во македонската репрезентација

Во нашиот табор се појавија одредени проблеми, шест позитивни случаи на КОВИД-19, па мораше дополнилно да се повикаат нови имиња. Ракометната федерација на Македонија сега информираше дека се направени нови тестирања и истите носат добри вести, поточно се нагативни што значи селекторот Данило Брестовац знае на кого точно може да смета.

Исто така селекцијата на Финска го потврдила списокот на делегацијата која пристигнува во Скопје и се со НЕГАТИВНИ тестови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни