Поврзете се со нас

Репрезентација

Сите тестови се негативни, Македонија чека повик од ИХФ за лет кон Египет

Објавено

на

Македонската ракометна сениорска репрезентација и понатаму е во неизвесност дали ќе добие шанса за настап на престојното Светско првенство, но донесе се чека таа одлука, повик од ИХФ во нашиот табор беа направени тестови за КОВИД-19, а добра вест е што сите се негативни.

Сега селекторот Данило Брестовац и неговите избрнаци уште некое време ќе останат во „карантин“, поточно да конечната одлука која треба да биде соопштена денеска или најдоцна утре.

Дел од селекциите кои се водат како учеснички на шампионатот имаат проблеми со позитивни играчи, будно се следат сите ситуации, па се уште постои шанса ние како прва резерва да добиеме повик од страна на Светската ракометна федерација.

Само да потсетиме нашиот национален тим во изминатиов период одигра две пријателски средби со Чиле во Скопје и двете ги доби со по четири голови разлика.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни