Сите сме горди со нив: Нова победа и ново победничко селфи (ФОТО)

makedonija radost

Младата македонска ракометна репрезентација и одржа вистинка лекција на Русија и утре ќе има можност да игра за петтата позиција на светскиот шампионат во Алжир.

Нашите млади асови овој пат ја средија „зборнаја“ со 36-27 и сега мирно го очекуваат следниот противик, а тоа ќе биде подобриот од пресметката меѓу Тунис и Унгарија.

Во меѓувреме традицијата продолжи и надежите победата ја прославија со победничко селфи.

mk selfi

Facebook Коментари