Поврзете се со нас

Италија

Сите го испочитуваа Раниери на последниот меч: Аплаузи и овации од навивачи, играчи и судии (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:x.com/CagliariCalcio

Фиорентина на драматичен начин со гол во 103 минута успеа да го совлада Калјари во Сардинија со 3-2 и со тоа дефинитивно обезбеди место во европските купови во следната кампања.

Ова беше дуел кој беше последен во тренерската кариера за Клаудио Раниери, меч кој донесе многу емоции кај стратегот кој едвај ги задржа созите пред самиот старт кога доби аплаузи, овации од сите присутни на стадионот, навивачи, судии, домашни и гостински навивачи.

Клаудио е навистина специфичен лик кој засекогаш ќе остане запаметен по историската титула со Лестер во Премиер лигата.

Стратегот сега оди во пензија, ама самиот порача дека би се вратил ако има некоја добра селекторска понуда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни