Поврзете се со нас

Шпанија

Сите го чекаат неговото деби: Арда продолжи да воодушевува на тренинзите на Реал (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Арда Ѓулер се уште го чека своето деби за Реал Мадрид и изминатиот викенд сепак не доби шанса за настап, бидејќи Карло Анчелоти реши да не го става во „оган“ во ситуација кога малото дерби со Рајо Валјекано испадна доста тензично.

„Кралевите“ вечерва играат против Брага и постојат големи шанси сепак да добие одредена минутажа, а фановите на Реал се повеќе го бараат на тоа преку социјалните мрежи по новото видео кое се појави на социјалните мрежи.

Младиот Турчин веќе во неколку наврати ја покажа својата класа пред очите на Карло Анчелоти и неговите помошници, но за неговите квалитети зборуваа и соиграчите.

Лука Модриќ беше најсигурен во своите прогнози и најави дека Ѓулер со години ќе ги радува навивачите на Реал, а неговата техника не изостанала и на последниот тренинг пред мечот со Брага.

Потезите од една акција посебно станаа вирални на социјалните мрежи, каде во дадениот случај доста лошо поминаа Валверде и Алаба.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни