Сите аплаузи одат на сметка на Бразилецот: Интервенцијата која ги засени и маестралните Де Хеа и Алисон (Видео)

bruno perez

Вчерашните две средби од Лигата на шампионите донесоа спектакуларни одбрани на голманите на Манчестер Јунајтед и Рома, Давид Де Хеа и Алисон, но една специјална интервенција за која уште долго ќе се зборува и врти на ТВ и на интернет имаше дефанзивецот на „римската волчица“ Бруно Перез.

Тој на мастрален начин успеа да ја спаси мрежата на Рома, односно поразот да биде изразен со два разлика.

Facebook Коментари