Поврзете се со нас

Македонија

Синот на Пеце Наумоски потпиша за МЗТ Скопје

Објавено

на

blank

Екипата на МЗТ Скопје успеа да ги обезбеди услугите на синот на легендата на нашата кошарка Петар Наумоски, талентирниот Михаил кој потпиша две ипол годишен договор.

Михаил има 17 години и во новата средина доаѓа од Црвена Звезда. Претходно има настапувано во Вардар и за Галатасарај, висок е 205 сантиметри и ги  „покрива“ позициите три и четири.

Со нетрпение очекувам да се завршат сите формалности околу договорот, за да може што поскоро да го облечам дресот на МЗТ Скопје. Ќе дадам сѐ од себе да ја оправдам дадената шанса и да го пренесам знаењето и искуство добиено со тренирањето и играњето во Ц. Звезда и во Галатасарај, -вели Михаил кој сезонава ќе ја доигра во дресот на МЗТ Скопје УНИ Банка (вториот тим) за да потоа биде прекомандуван во првата екипа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни