Поврзете се со нас

Европски првенства

Синот на Паличка со хит интервју ги изнасмеа фановите: Ландин е подобар од него, секогаш дома носи…(ВИДЕО)

Објавено

на

Шведска по пауза од две децении успеа да се искачи на врвот на европскиот ракомет и тоа откако во финалето по голема борба се избори за триумф над Шпанија од 27-26.

Еден од најзаслужните за овој резултат на Швеѓаните дефинитивно е голманот Андреас Паличка кој блескаше на овој шампионат особено во најважните дуели. Ова секако донесе голема среќа и задоволство кај него, но и кај неговото семејство каде во центарот на вниманието се најде неговиот син Астон.

Тој имаше кратко интервју со кое го изнасмеа татко му кој до него.

-Колку е добар твојот татко?

-Најдобар на светот…2 место. Ладнин е малку подобар.

-Како е чувството да се види како таткo ти носи дома златан медал?

-Чудно. Нормално, тој освојува сребрен или бронзен медал, -порача синот на Паличка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни