Поврзете се со нас

Европски првенства

Синот на Паличка си го доби заслужениот подарок од Ландин (Фото)

Објавено

на

Репрезентацијата на Шведска по пауза од две децении стигна до тронот на европскиот ракомет, а меѓу најзаслужните за тоа беше голманот Андреас Паличка.

При пристигнувањето на Швеѓаните во својата земја, шоуто го украде токму синот на Паличка кој во два наврати успеа да ја изнасмее цела ракометна јавност.

Прво истакна дека неговиот татко е добар голман, но дека Ландин е подобар, а потоа посочи дека навикнал неговиот татко дома да носи сребрени и бронзени медали, но не и златни.

Симпатичното интервју очигледно му се допаднало на Ландин кој во соработка со данската ракометна федерација се решиле да му испратат подарок на младиот Астон.

Синот на Паличка на подарок доби потпишан дрес од еден од најдобрите светски голмани во овој момент, Никлас Ландин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни