Поврзете се со нас

АТП

Синер тргна победнички за завршниот турнир во Торино (ВИДЕО)

Објавено

на

Најдобриот италијански тенисер, Јаник Синер го совлада Стефанос Циципас со 2-0 во сетови во првата средба од „зелената група“ на завршниот АТП Мастерс кој се игра во Торино.

Синер е во одлична форма и важеше за фаворит во ова соочување со грчкиот рекет, а ова го потврди и на теренот каде го реши противникот по еден ипол час игра.

Јаник беше сигурен на свој сервис и притоа во двата сета направи по еден брејк што беше доволно за 6-4 и 6-4.

Во втората средба од оваа група ќе го видиме најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ и Холгер Руне кој почна да игра на далеку повисоко ниво откако за тренер го ангажираше легендарниот Борис Бекер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни