Поврзете се со нас

Англија

Симс го шокираше „Стемфорд Бриџ“, Евертон ја прекина серијата на Челси (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/Everton

Фудбалерите на Евертон два пати имаа негатива во второто полувреме на „Стемфорд Бриџ“, но на крајот освоија голем бод (2:2) на гостувањето кај Челси.

Челси имаше повеќе од играта и доминираше на теренот, а првата реализација дојде преку Жоао Феликс во 52. минута.

Гостите израмнија по прекин, кога Дукуре најдобро се снајде во гужвата во петерецот на Кепа, но Рајс на спротивната страна изнуди пенал неколку минути подоцна, а Хаверц реализираше од белата точка.

Сепак, Евертон ги шокираше домашните фанови со голот на Симс во 89. минута, па Челси веќе немаше време за ново водство и мора да се задоволи само со бод на домашен терен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни