Поврзете се со нас

Шпанија

Симпатична сцена: Ѕвездата на Сосиедад израдува детенце со неговиот потег, младиот фан му подари пуканки (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/RealSociedadFutbol

Реал Сосиедад го потврди статусот на фаворит и славеше над Бунол со 1-0 во средбата од Купот на Шпанија од каде ни дојде една симпатична сцена која експресно стана хит на социјалните мрежи.

Едно детенце, фан на клубот од Баскија дојде до клупата на Сосиедад и побара дрес, а желбата после кратко му беше исполнета што наиде на воодушевување кај другите фанови.

Се работеше за дресот на Такефуса Кубо кое детенцето веднаш го облеча за да потоа одново се упати кон клупата и подари пуканки како награда за гестот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни