Симовски го соопшти списокот на ракометарки за турнирот во Турција

zeni-trening-Simovski

Македонската женска ракометна репрезентација во периодот од 22 до 25 ноември ќе биде дел од меѓународниот пријателски турнир што ќе се одржи во Анталија, Турција.

На истиот освен домаќинот и ние ќе учествуваат Косово и Италија, а за таа прилика селекторот Симе Симовски повика 23 ракометарки. Првиот собир на националниот тим е на 18 ноември во 10 часот во СЦ Борис Трајковски.

spisok sime

Инаки распоредот на средбите е следен:

22.11.2019 Македонија – Италија (17:00 часот)

23.11.2019 Турција (B) – Македонија (11:30 часот)

23.11.2019 Турција (А) – Македонија (17:00 часот)

25.11.2019 Македонија – Косово (17:00 часот)

Facebook Коментари