Поврзете се со нас

Репрезентација

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир

Објавено

на

blank

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за квалификациски турнир за пласман на Светското првенство во 2021 година.

На списокот на Симовски се најдоа 35 ракометарки кои ќе биде во конкуренција за дуелите против Исланд, Литванија и Грција кои ќе ги одиграме од 19 до 21 март.

19.03.2021 Македонија – Исланд

20.03.2021 Македонија – Литванија

21.03.2021 Македонија – Грција

Само за потсетување СП се игра на крајот на оваа календарска година и тоа во Шпанија од 1 до 19 декември.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни