Поврзете се со нас

Репрезентација

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за мундијалскиот бараж против Романија

Објавено

на

blank

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж двомечот со Романија за пласман на Светското првенство во Шпанија кое се игра во оваа календарска година.

На листата се најдоа 35 играчи кои се во конкуренција за битките со Романките кои ги играме на 17 и 21 април во Букурешт (17:00 часот), односно Скопје (17:45 часот-СЦ Јане Сандански).

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни