Симеоне тргнува со очекувана комбинација, Марсеј со Жермен ќе го пробива Облак (ФОТО)

ligaevropa-trofej

Вечерва ќе го добиеме првиот шампион во европските клупски натпреварувања, односно ќе видиме кој ќе го подигне трофејот во Лига Европа-Атлетико Мадрид или Олимпик Марсеј.

Двата клубови си имаат своите сметки за овој дуел кој се игра во Лион, а секако желбата е да се дојде до пехарот со кој би се заокружила сезоната. На хартија фаворит е секако Атлетико кој ќе го започне мечот со формација 4-4-2 во која најистурени ќе бидат Гризман и Коста.

Од друга страна кај Марсеј многу ќе зависи од Паје, во самиот шпиц ќе биде Жермен, а помош од крилните позиции ќе му даваат Окампос и Тован.

Facebook Коментари