Поврзете се со нас

Македонија

Силекс ги засили своите редови со интернационалец од Гамбија (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот македонски шампион, Силекс официјално промовираше уште едно засилување за пролетниот дел од сезоната, име кое е добро познато на фудбалските терени во нашата земја.

Нов член на клубот од Кратово е интернационалец од Гамбија, 24-годишниот Усман Маронг. Тој веќе има настапувано за повеќе клубови од Македонија, првиот дел од актуелнава кампања го мина во Воска Спорт, а претходно беше дел од АП Брера Струмица.

Силекс со 24 бода е на четвртото место во ПМФЛ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни