Поврзете се со нас

Македонија

Силекс ги потврди првите засилување во зимскиот преоден рок

Објавено

на

Тимот на Силекс во новата година влезе со нов тренер во името на Александар Васоски кој ќе се обиде да изгради своја екипа, состав кој ќе може да одговори на неговите барања на теренот.

Клубот од Кратово денеска официјализираше две засилувања, двајца талентирани играчи, Љупче и Ѓорге Џеков. Се работи за младински репрезентативци на Македонија, Љупче е голман, додеѓа Ѓорге е фудбалер од дефанзивата кој може да покрие повеќе позиции.

Двајцата имаат по 18 години што јасно говори дека Силекс со овој потег размислува и за иднината.

Поранешниот македонски шампион се наоѓа на 4. место на табелата по првиот дел од сезоната во шампионатот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни