Швеѓаните поради „пицата“ ги исмејуваат Италијанците (Фото)

svedska navivaci

Репрезентацијата на Шведска иако важеше за аутсајдер успеа да ја добие бараж битката со Италија со вкупни 1-0 и тоа со победата пред своите гледачи во Стокхолм.

Овај успех донесе голема радост кај скандинавците, а тоа го истакнаа и на социјалните мрежи каде со една едноставна слика покажаа како тие ја „исекоа“ Италија.

svedska-italija

Facebook Коментари