Поврзете се со нас

Европски првенства

Шведскиот селектор ги покажа танцувачките способности по освоената европска титула (ВИДЕО)

Објавено

на

Репрезентацијата на Шведска по пауза од две децении повторно е европски шампион и тоа откако во големото финале славеше над Шпанија со 27-26.

Швеѓаните повторно на највисоко ниво ги одиграа најважните моменти од кои секако се истакнува пеналот на Екберг по звукот на сирената, односно крилото мирно, рутинирано го изведе седмерецот кој донесе победа и пехар за неговата земја.

Задоволството и среќата беа големи во таборот на победниците, па селекторот Глен Солберг доби можност и да ги покаже танцувачки способности во Будимпешта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни