Поврзете се со нас

Англија

Швајнштајгер за опсесијата на Де Хеа: Ми го поставуваше истото прашање по секој меч

Објавено

на

Бастијан Швајнштајгер вчера го коментирал дербито меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул за „Би-Би-Си“, а на ова гостување открил интересна анегдота.

Таа се однесува на периодот кога Германецот беше член на Јунајтед, а е поврзана со Давид де Хеа, кој бранеше и на убедливот пораз од Ливерпул.

– Кога пристигнав во Манчестер Јунајтед, тука беше и Де Хеа, а на еден од тренинзите ме праша за мислење дали е подобар од Мануел Нојер.

– Од моја страна, одговорот беше „жал ми е, но не“.

– Му објаснив дека Нојер е на друго ниво, пробав да му го објаснам тоа, но Де Хеа по секој натпревар продолжуваше да ми го поставува истото прашање. Мојот одговор секогаш беше ист, – открива Швајнштајгер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни