Швајцарски скијач постави нови стандарди во Пјонгчанг: Ова е најлудиот начин за искачување по ескалатор (Видео)

fabian

Зимската олимпијада во Пјонгчанг ќе донесе многу интересни моменти на борилиштата, но ќе има и настани кои нема да бидат директно поврзани со натпреварите, а ќе се изборат за место во медиумите.

Такво е видеото со швајцарскиот фристајл скијач Фабијан Беш, кој стана хит на социјалните мрежи поради начинот на кој се искачи на еден од ескалаторите во олимписките капацитети.

Facebook Коментари