Што се случуваше после победата во соблекувалната на Србија (Видео)

Srbija

Србија е последниот патник во полуфиналето на Европското првенство откако вчера вечер во Истанбул ја победи селекцијата на Италија со 83-67. Нашите северни соседи беа подобар противник во арената „Синан Ердем“, предноста ја градеа од четвртина во четрвтина и заслужено дојдоа до посакуваната цел и меч со Русија, репрезентација од која загубија во групната фаза со 75-72.

Погледнете како Србите ја прославија победата во соблекувалната…

 

Facebook Коментари