Што се случува кога ќе добиете балканска храна: Бурек и ќебапи на менито на Голден Стејт (Видео)

Талентираниот Србин, Ален Смаилагиќ кој од неодамна е нов член на тимот на Голден Стејт Вориорс сними еден интересен прилог во кој тој имаше можност да им ја претстави храната од својата земја на соиграчите Џордан Пул и Ерик Паскал.

Тие досега немале можност да пробаат балкански специјалитети, па еве каква беше нивната реакција на бурекот, ќебапите, а пробаа и јогурт.

Facebook Коментари