Што направи Пандев: Мајсторијата на нашиот ас од поинаков агол (Видео)

pandev

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев постигна фантастичен погодок за Џенова на вчерашниот меч против Верона во Серија А, погодок со кој ја круниса и заокружи победата од 3-1.

Со ова нашиот ас потврди дека се уште е голем мајстор и се уште може да биде влијателен на големата сцена и во големите натпреварувања. Како изгледаше мајсторијата на популарниот Гоче од поинаков агол, од трибините можете да погледнете во следново видео.

Facebook Коментари