Поврзете се со нас

Балкан

Шпански великан „гризе“ за Адеми, интерес има и од два клуба од Премиер лигата

Објавено

на

Аријан Адеми повеќе од една деценија е дел од Динамо Загреб, но тоа може да се промени во овој преоден рок каде постои опција да се пресели во некоја од Топ 5 лигите во Европа.

Реномираната „Марка“ известува дека за македонскиот репрезентативец има интерес од шпанскиот великан Валенсија. Играчот за врска се совпаѓа во профилот на играч кој тренерот Џенаро Гатузо го посакува, па останува да се види дали може да се случи оваа операција.

На „лилјаците“ им одговора Адеми како играч, но и поради цената и платата, меѓутоа Аријан не е единствената опција за тимот од Ла Лига.

Валенсија мора да донесе одлука затоа што според истиот извор два тима од Премиер лигата исто се заинтересирани за Македонецот што значи дека може лесно да се случи Аријан да направи голем трансфер во овој преоден рок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни