Поврзете се со нас

Европски првенства

Шпанија со формација 4-3-3, Скамака главен напаѓач кај Италијанците (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/SEFutbol

Шпанија и Италија ќе ги одмерат силите во големото дерби на Европското првенство, средба која воедно е битка за првото место во Б групата.

Де Ла Фуенте и Спалети ги отворија картите, па така Шпанците дуелот во Гелзенкирхен ќе го започнат во формација 4-3-3 во кој на Мората најголема помош ќе му бидат талентираниот Јамал и Вилијамс.

Кога се во прашање Италијанците во нападот најистурен ќе биде Скамака, главна поддршка ќе му биде Киеза, а тука се и Фратези и Пелегрини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни