Поврзете се со нас

НБА

Шоу на Србинот: Јокиќ прво „спринташе“ и ги изнасмеа соиграчите, па изведе маестрална асистенција (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/nuggets

Никола Јокиќ е вистински лидер на составот на Денвер Нагетс кој рано утрово славеше во дерби пресметката со Њу Орлеанс Пеликанс.

Трипл-дабл партија на Јокиќ против „пеликаните“, „воините“ се разбудија во Чикаго (ВИДЕО)

Србинот беше расположен за игра и со трипл-дабл од 27 поени, 10 скока и 14 асистенции го предводеше Нагетс до 27. славје во сезоната. Јокиќ имаше доста добри потези, но два дефинитивно станаа вирални, хит на интернет и социјалните мрежи.

Пред самиот старт на дуелот Никола имаше еден спринт со кој ги изненади и изнасмеа соиграчите се со цел прв да стигне и шутне на загревањето.

На самата средба пак изведе неверојатна асистенција и без гледање го проигра Гордон кој заби без никакви проблеми.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни