Шоу на Сардинија: Калјари направи голем пресврт против Сампдорија (Видео)

Kaljari

Калјари и Сампдорија одиграа неверојатен натпревар со кој го заокружија колото во италијанската Серија А, а домаќините се извлекоа од тешка ситуација и на крајот победија со 4:3.

Сампдорија два пати водеше со плус два, вториот пат со 1:3 до 70. минута, но тоа беше далеку од доволно за позитивен резултат.

Двата гола на Квалјарела и еден на Рамирес донесоа важна предност за тимот на Раниери, но одговорија Наинголан и Жоао Педро со два погодока на спротивната страна. Во судиското продолжение, голот за победа за домаќините го постигна Чери, по што почна големото славје на Сардинија, каде Калјари со новите три бода останува на четвртото место, со девет бодови помалку од лидерот Интер.

Facebook Коментари