Поврзете се со нас

АТП

Шоу на Ѓоковиќ и Алкарас во Торино (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.thesundaily.my

Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкарас се во Торино каде ќе се одржи завршниот турнир во оваа сезона, Мастерс на кој ќе можеме да ги водиме најдобрите тенисери во оваа 2023 година.

Дали ќе има ново соочување на Србинот и Шпанецот останува да видиме затоа што се во различни групи и такво сценарио е возможно ако двајцата ја минат првата фаза, односно би можеме да ги одмерат силите во евентуално полуфинале или финале.

Тоа е секако процес, треба да се оди чекор по чекор, па така двајцата тренираа заедно, ги одмерија силите на тренинг, а и тука имаше надмудрување, одлични потези, вистинско шоу.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни