Поврзете се со нас

Европски купови

Шортс и Бон преку Стразбур ќе бараат пласман на Ф4 во ЛШ

Објавено

на

foto:www.facebook.com/telekombaskets

Телеком Бон на нашиот репрезентативец Ти-Џеј Шортс го доби ривалот за четвртфиналето на Лигата на шампионите, поточно ривалот кој е последна пречка до пласман на завршниот турнир во ова натпреварување.

Шортс и компанија ќе се соочат со францускиот прволигаш Стразбур со тоа што Бон ќе ја има предноста на домашниот терен во серијата која се игра според системот „подобар од три натпревари“.

Останатите парови ги сочинуваат:

Хапоел Ерусалим – АЕК

Тенерифе – Манреса

Уникаха – Мурсија

Првите четвртфинални натпревари ќе се играат на 4/5 април, вторите се закажани за 11/12 април, а оние третити доколку бидат потребни се на програмата на 18/19 април.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни