Поврзете се со нас

Свет

Шортс го предводеше Бон до нова победа во Германија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/telekombaskets

Македонскиот репрезентативец, Ти-Џеј Шортс и неговиот Бон продолжуваат да играат на највисоко ниво во Германија, па така оваа вечер го суредија составот на Лудвигзбург со 91-75.

Гостите се покажаа како тврд орев, но Ти-Џеј и соиграчите сепак пронајдоа начин да дојдат до посакуваниот резултат и со тоа на останат на 100 процентен учинок на домашен терен, односно сега имаат 12 од 12. Клучен беше завршниот период во кој Бон ја одигра најдобрата четврина во двата правци, даде 29, а прими 15 кошеви.

Шортс беше автор на 16 поени со 3 скока и 5 асистенции, поточно заедно со Крацер и Хокинс беа први стрелци.

Во наредното коло Бон е домаќин на Хамбург, меч во кој е фаворит со оглед на тоа што противникот е на 16. место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни