Поврзете се со нас

Свет

Шокираниот Роналдо не можеше да поверува што гледа, па побара замена на главниот судија (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо денеска беше сведок на судиски „грабеж“ во Саудиска Арабија, а во моментите на лудило беше до толку бесен, што побара и смена на главниот судија.

Ал Наср постигна гол против Ал Етифак пред крајот на првиот дел и стрелец на истиот беше Талиска, но погодокот на напаѓачот беше поништен поради нестварен превид.

Луѓето во ВАР ги помешаа боите на дресовите и ги заменија улогите на Роналдо и неговиот чувар, па наместо да досудат регуларна позиција, оценија дека првична одлука за офсајд е точна.

Роналдо беше жртва не невиден судиски „грабеж“ во Саудиска Арабија: Луѓето во ВАР ги помешаа боите на дресовите! (Видео)

Ова ги доведе до лудило играчите на Ал Наср и сите 11 играчи на теренот протестираа на одлуката, а Роналдо иронично со гестикулација побара замена за катастрофалниот судија кој ја делеше правдата.

Инаку, Ал Наср остана со играч помалку бидејќи Талиска поради протести заработи црвен картон, но Мане се погрижи за победа од 1:0 во дополнителните 30 минути игра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни