Поврзете се со нас

Свет

Шокантен трансфер: Го бараа клубови од Англија, Шпанија и Италија, а тој се пресели во Мексико (ВИДЕО)

Објавено

на

Францускиот прволигаш Олимпик Марсеј по крајот на оваа сезона останува без една од најголеми ѕвезди, најзначајни играчи Флориан Тован кој одби да ја продолжи соработката и се одлучи да отвори ново поглавје во кариерата.

Актуелниот договор му е со важност со крајот на кампањата, па слободно можеше да одбере наредната дестинација, за неговите услуги заинтересирани беа Милан, Лестер, Кристал Палас, Астон Вила, Севилја, Наполи, Атлетико Мадрид, Вест Хем…но тој на крајот се одлучи за шокантен трансфер, премин во Тигрес од Мексико.

Таму ќе игра заедно со сонародникот Андре Пјер Жињак кој со години е најдобар играч на клубот во тој дел од светот.

Инаку Тован има 28 година, повремен француски репрезентативец и навистина овој негов избор е големо изненадување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни