Поврзете се со нас

Свет

Шок за Митревски и Порто: Голманот Кинтана префрлен во болница поради проблеми со срцето

Објавено

на

blank

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски и неговите соиграчи од Порто денеска биле шокирани откако Алфредо Кинтана ја загубил свеста поради застој на работата на срцето.

Кинтата е најблизок соработник на Митревски, бидејќи исто така настапува на голманската позиција, а денеска итно бил пренесен во болница.

Лекарскиот тим на Порто го стабилизирал португалскиот голман, по што Кинтана бил префрлен во болница и таму е хоспитализиран.

Засега клубот не објавува други детали за голманот кој ги брани боите и на португалската репрезентација.

Информацијата доаѓа на помалку од 24 часа од смртта на легендарниот Златко Сарачевиќ, кој почина откако му се слоши по натпреварот на неговиот тим Подравка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни