Поврзете се со нас

Англија

Шо: Ова е најфрустрирачката сезона за мене…

Објавено

на

foto: x.com/ManUtd

Лук Шо не се изнаигра во актуелнава сезона, но и покрај тоа што веќе некое време е во аут и нема настапи за Манчестер Јунајтед тој се најде на поширокиот список на англискиот селектор Герет Саутгејт за Европското првенство.

Голем знак прашање е дали ќе го мине последниот филтер и ќе се најде во одбраната група од 26 играчи, ама претходно Шо се огласи на социјалните мрежи каде испрати порака за сезоната која ја имаше, а во исто време и до оние кои ја доведуваат во прашање неговата лојалност кон „црвените ѓаволи“.

-Среќен за момците што го кренаа трофејот викендов и што позитивно ја завршија оваа сезона. Колку и да беше резултатот што го посакував, тешко беше да се гледа од трибините. Ова дефинитивно беше најфрустрирачката сезона за мене, имав проблем по проблем и работев толку напорно за да се вратам на ниво, но работите едноставно не одеа во посакуван правец. Притиснав толку многу за да се вратам пред крајот на сезоната и финалето, но некои работи едноставно не се наменети да бидат.

-Нема ништо што сакам да правам повеќе од играње и победа со Јунајтед, вообичаено не реагирам на работите што ги гледам на социјалните мрежи, но има многу луѓе кои ја доведуваат во прашање мојата лојалност кон овој клуб и прашуваат како сум способен за Англија, но не и за Јунајтед . Реалноста е дека не сум 100 проценти способен за ниту еден од нив во моментов, но правам се што можам и постојано работам да бидам. Јас сум во овој клуб 10 години преку подеми и падови и секој да ја доведе во прашање мојата лојалност е очигледно фрустрирачки. Ценам што не ве информирав сите за моите повреди и каде сум со моето опоравување, но подеднакво најважно ми е што го поддржуваме тимот што игра. Мојот најголем фокус во моментов е да бидам фит, а потоа што и да се случи летово ќе бидам подготвен. Ви благодариме за трпението, -порача Шо на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни