Поврзете се со нас

Европски првенства

Шмајхел ги импресионираше фановите со неговата голманска техника (ВИДЕО)

Објавено

на

Данска ја мина групната фаза и веќе се подготвува за осминафиналето на Европското првенство во кое ќе ги одмери силите со домаќиниот на шампионатот Германија.

Тој дуел е закажан за утре од 21 часот, но пред истиот вирално стана едно видео од загревањето на голманот Каспер Шмајхел.

Шмајхел е долго време на фудбалските терени, многу е искусен, па со својата техника ги импресионираше фановите.

-The “Danish” Catch-стои во описот на видеото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни