Шкупи се засили со дефанзивецот Типуриќ

toni

Тимот на Шкупи доведе уште едно ново име во своите редови, 27-годишниот дефанзивец роден во Сараево, Тони Типуриќ.

Станува збор за играч кој е висок 190 сантиметри и во својата кариера има настапувано за клубови во Австрија, Германија, Естонија, Словачка, Хрватска и Романија каде од Конкордија сега се сели во Чаир. Типуриќ со македонскиот прволигаш се договори за соработка во наредните 18 месеци.

Facebook Коментари