Поврзете се со нас

Македонија

Шкупи принудно бега од Чаир

Објавено

на

Поранешниот македонски шампион Шкупи нема да игра на својот стадион во наредниов период.

Имено Шкупи ја информираше јавноста, своите навивачи дека следните две средби на кои тој е домаќин нема да бидат одиграни во Чаир. Причината за тоа е работата, реновивирањето на тревникот која не е завршена и поради тоа Шкупи е принуден да побара други решенија.

Средбата со Брегалница која е закажана за в недела од 14 часот ќе се игра на стадионот на Башкими во Куманово, а клубот допрва ќе информира каде ќе ја има улогата на домаќин во соочувањето со Охрид во осминафиналната рунда на Купот на Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни