Поврзете се со нас

Македонија

Шкупи ги започна подготовките во Охрид, првиот тест нема да биде со Борец

Објавено

на

Екипата на Шкупи од денеска е во Охрид каде ќе ја одработи главната фаза од подготовките за наредната сезона.

Експедицијата од 22 играчи и секако стручен штаб ќе остане крај Охридското езеро до 1 август, период во кој ќе одигра неколку пријателски средби. Има само еден промена во плановите на тимот од Чаир, па така првиот тест нема да биде против Борец кој го откажа патувањето во нашиот најголем туристички центар, односно скопскиот тим ќе се соочи со домаќинот Охрид на 18 јули.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни