Шкупи ги дозна ривалите за главните квалификации за ЛШ

skupi-Daugavpils

Составот на Шкупи со три победи успешно го мина претквалификацискиот циклус за пласман во главните квалификациите за Лигата на шампионите каде веќе ги дозна ривалите за тој последен предизвик пред да се влезе во елитното натпреварување.

Македонскиот футсал шампион ќе оди на турнир во Хрватска каде ќе се соочи со домаќинот Ново Вријеме, Омонија Никозија од Кипар и Лео од Ерменија. Натпреварите ќе се играат од 8. до 13. октомври, а пласман во завршницата обезбедија само најдобриот клуб.

Facebook Коментари