Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Шкупи доби ривал по мерка во првото коло во ЛШ (ФОТО)

Објавено

на

Најдобриот македонски клуб во минатата сезона, Шкупи го доби ривалот за првото коло во Лигата на шампионите.

Во игра беа пет тимови од кои некои беа доста незгодни како Шериф Тираспол на нашиот Бобан Николов, тим кој лани играше во групната фаза на елитното натпреварување, но и Карабах кој веќе редовно е дел од групите во европските купови.

Клубот од Чаир ги избегна овие тимови на денешната ждрепка во Нион (Швајцарија) и за противник го доби Линколн Ред Импс од Гибралтар.

Првите средби се закажани за 5/6 јули, додека реваншот е на 12/13 јули.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни