Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија со победи ги отвори подготовките за новата сезона

Објавено

на

Екипата на Шкендија забележа триумф над Гостивар од 1-0 во првиот тест од подготовките за новата сезона.

Поранешниот македонски шампион ја оправда улогата на фаворит и обезбеди триумф со погодокот на Омар Имери во првото полувреме или поточно во 29 минута.

Шкендија на оваа средба создаде повеќе шанси за гол, меѓутоа само еднаш успеа да погоди на вистинското место што значи дека играчите во продолжението од кампањата ќе треба да проработат на завршницата на акциите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни