Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија се засили со напаѓач од Босна и Херцеговина

Објавено

на

Поранешниот македонски шампион Шкендија ја освежи и засили офанзивната линија со интернационалецот од Босна и Херцеговина. Алмир Аганспахиќ.

Алмир има 26 години и во Шкендија доаѓа од српски Чукарички. Тој е некогашен младински репрезентативец на БиХ кој во досегашната кариера освен во својата татковина има настапувано уште во Норвешка, Хрватска, Србија и Азербејџан.

Тој потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ и веќе им се приклучи на новите соиграчи на подготовките во Словенија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни