Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија се засили со играч за врска од Камерун (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Шкендија имаше лош почеток на оваа сезона, па затоа се одлучи да направи некои промени во составот за да ги ги размрда работите и се обиде да дојде до нивото што го посакува.

Неколку имиња си заминаа, но во исто време во Тетово доаѓаат нови, а последниот е Џеси Гера Жоу. Се работи за играч за врска кој има 24 години, играч кој со „црвено-црните“ потпишаа едногодишен договор со опција за уште една година.

Во Шкендија доаѓа од Хрватска од таборот на Вараждин, а во досегашната кариера има уште играно за Акра Лајонс од Гана, вториот тим на Монако, Шериф Тираспол и Петрокуб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни