Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија промовираше уште едно засилување за наредната сезона

Објавено

на

Македонскиот фудбалски шампион Шкендија промовираше уште едно засилување за наредната сезона и тоа е Ангелче Тимовски.

Тимовски доаѓа во Тетово од Силекс, тим во кој беше капитен и со кој мината кампања ја освои титулата во Купот на Македонија. Ангелче има 26 години и е еден од најдобрите десни бекови во домашниот шампионат, па со своето знаење и квалитет ќе треба да даде придонес за остварувањето на целите на „црвено-црните“.

Тој потпиша договор до 2023 година.

Инаку во текот на вчерашниот ден како нов нови во Шкендија беше претставен Сабит Билали.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни