Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија подобра од Работнички во Охрид

Објавено

на

Фудбалерите на Шкендија славеа над Работнички со 2-0 на пријателскиот меч кој денеска се одигра во Охрид.

Клубот од Тетово дојде до овој триумф со погодоци во вториот дел, резултатот го отвори Ваљон Ахмеди во 56 минута, додека пак сите дилеми околу победникот ги разреши Ибраими во 68 минута.

Ова за Работнички беше прв пораз во подготовките, додека пак за Шкендија втора победа по онаа против Гостивар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни