Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија го реши Борец и продолжува да го притиска Шкупи

Објавено

на

Екипата на Шкендија оствари рутинска победа над Борец од 3-0 во премиерниот натпревар од 20. коло во најсилниот домашен фудбалски шампионат.

Избраниците на Акраповиќ со истиот резултат го добија составот од Велес како во првиот сезонски натпревар, победа која ја најави Маркоски во самиот финиш на првиот дел која со удар со глава ја затресе мрежата на домаќините.

Потоа беше полесно за фаворитот кој во вториот дел преку Тимовски и Дита ги потврди три посакувани бода.

Сега „црвено-црните“ се на минус пет во однос на лидерот Шкупи кого утре го очекува средба против Работнички.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни