Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија доведе напаѓач од Белгија (ВИДЕО)

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион Шкендија ја засили напаѓачката линија со 27-годишниот Синдрит Гури.

Откако стана јасно дека „црвено-црните“ остануваат без Бесарт Ибраими, тие се активираа на пазарот и изборот за ново име падна врз Гури кој во изминативе три години беше дел од Остенде од Белгија.

Синдрит потпиша едногодишен договор со клубот од Тетово со опција за уште една сезона ако двете страни се задоволни. Досега напаѓачот има играно и за Беса, Влазнија, Кастриоти и Кукс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни